יסמין פנחסי - דולה

דולה ומדריכת הכנה ללידה, מרכז נהרה כרמיאל מוזמנות/ים לבקר באתר האינטרנט www.nehara.org.il ליצור קשר בכל שאלה בדוא"ל: yasmin@nehara.net או בטלפון 077-2121297, 0524-580877.

כל הבלוגים كل المدونات

הגוף היודע 18.3.11

אישה, מיד לאחר לידה רצתה שתינוקה יישאר עליה, אך המלצת רופא הילדים הייתה להעבירו מיידית למחלקת יילודים. יכולתי לראות את הקושי הרב שבו היא נפרדה מתינוקה. יום לאחר מכן, כאשר התברר שהכּל היה תקין בבדיקות התינוק, היא אמרה שהיא הייתה צריכה להתעקש ולהשאיר אותו איתה.
בדיעבד יותר קל לנו להגיד, בפה מלא, את מה שהרגשנו בהווה. זו וודאי החלטה קשה וגם אחריות גדולה שמלווה בפחדים ואף אחד לא רוצה לעמוד מהצד השני, חס וחלילה. אבל הידיעה מה נכון לעשות באותו רגע, מגיעה אלינו והיא ברורה ונקייה לפני כניסת הפחדים, התירוצים ושאר חבריהם. הגוף שלנו מסמן לנו מאות פעמים ביום כל מיני סימנים: אני אוהבת אותו או לא, ההצעה הזו מתאימה או לא נכונה עבורי, אני רעבה, אני מפוצצת, אני עצובה, אני כועסת, אני צריכה שקט וזמן לעצמי, קר לי, אני עייפה. אנחנו בוחרות מה לעשות עם הסימנים האלו.
לצערי, במסגרת החיים האינטנסיביים שלנו הרבה פעמים אנחנו בוחרות להשקיט את הסימנים האלו: אני עייפה – אשתה קפה טוב ואתעורר..., אני רעבה – אנשנש משהו בדרך, אני צריכה זמן לעצמי – מי יכול להרשות לעצמו את זה, אמשיך לסחוב..., מעצבן אותי איך שהוא מדבר אליי – תבלעי את הצפרדע הזו חבל להתעכב על זה...הציעו לי לעשות את הבדיקה הזו – מה כתוב עליה באינטרנט?, מה הרופא אמר?, חברות שלי עשו אותה?... ולרגע לא עלה במוחנו לעצור ולהקשיב מה הגוף שלנו אומר כשאנחנו מעלות את ההצעה לבדיקה זו או אחרת.
אני בעד איסוף מידע וחקירה של כל דבר משמעותי וחשוב לנו בחיים ויש לנו שלל מרכזֵי מידע זמינים ונוחים לשימוש. יחד עם זאת בסופו של דבר תמיד צריך להחליט משהו. עודף המידע לא עוזר בכך ולהיפך, הרבה פעמים מבלבל. כשנשות השבט הקדמוניות (האמהות שלנו) היו צריכות להגיע להחלטה חשובה הנוגעת לאנשי ונשות השבט, לא היה להן אינטרנט או ספרים. הן חיפשו את התשובות בתוכן. וגם היום אנחנו לא בנויות אחרת. אנחנו מקבלות הכוונה ומסרים מהגוף. כמה פעמים חליתן בדיוק בזמן שממש הייתן צריכות חופש, או שהייתן צריכות לעבוד על משהו שמהתחלה לא רציתן להיכנס אליו. כמה פעמים קרא לכן דבר מה והרגשתן – ידעתי שאני צריכה לעשות כך או כך ולא הקשבתן לאותו קול כל כך ברור בתוככן. יש הרבה קולות שמדברים מבפנים וזה לא תמיד קל לנטרל את הפחדים, את המצפון, האחריות האישית ורק להקשיב לקול הפנימי - האינטואיטיבי שלנו שמדבר. זה בעיקר עניין של תרגול והקשבה. לא למהר לחפש את התשובות בחוץ, אלא בפנים ולחזק את עצמנו עם כל סיטואציה שבה האינטואיציה שלנו הייתה נכונה ומאפשרת לנו לסמוך על עצמנו ועל אותו קול פנימי.
תרגיל מאד יפה להקשבה לתשובות הגוף הוא לתת לעצמנו רגע שקט להעלות חוויה נעימה וטובה בעבורנו ולחוש מה הגוף שלנו אומר. איזו תחושות עולות בגוף כאשר החוויה נכונה ואנו רוצים בה. ולאחר מכן להיפרד מאותה חוויה ולהעלות בדמיוננו חוויה לא רצויה בכלל ולהרגיש את הגוף – מה אותה חוויה עושה לו. ועכשיו העלו שאלה או הצעות שונות שאתן מתלבטות ביניהן והרגישו את הגוף, מה התחושות שעולות, מה מזכיר את התחושות שעלו מהחוויה הנעימה ומה את התחושות שעלו מהחוויה הלא רצויה. תרגול קבוע של הקשבה לגוף יביא להחלטות קלות ומהירות יותר ויותר ומדויקות לנו. כי רק אנחנו חיות את החיים שלנו, אחרים יכולים לתת תשובות כלליות מצוינות או להחליט בשביל עצמם.
בברכת הקשבה לגוף הנפלא שלנו, יסמין פנחסי
 על בטן.jpg

 על בטן.jpg

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם