יקי מנהיימר

סופר, משורר ומרצה בתחום בריאות הנפש.
מחבר הספר רוח שטות.

כל הבלוגים كل المدونات

סמים 7.3.11

בגיל חמש עשרה ברחתי מהבית לאילת עם ברוך, חברי הטוב באותה תקופה, כשנגמר לנו הכסף ורצינו לחזור, הגענו לתחנה המרכזית באילת והתחלו לבקש כסף מאנשים, אך איש לא נתן לנו. ברוך הוריד את נעלי האולסטאר שלו והציע אותם למכירה, בחור צעיר נדלק על הנעליים, שהיו באותה תקופה שיא האופנה, אז שלא כמו היום, לא לכול אחד היה כסף לרכוש מותגים. הבחור קנה את הנעליים והכסף שקיבלנו הספיק לזוג כרטיסים עד יוטבתה. קנינו את זוג הכרטיסים במחשבה להמשיך עד תל אביב במחיר הזה.
כשהגענו ליוטבתה עלה לאוטובוס כרטיסן וביקש לראות את הכרטיסים, כשהגיע אלי וביקש ממני לרדת מהאוטובוס חוללתי מהומה ולא הסכמתי, לבסוף הוּרדתי מהאוטובוס. המהומה שחוללתי הסיטה את תשומת הלב אלי וכך התאפשר לברוך להמשיך בנסיעה מבלי לשלם את מחיר הכרטיס. ניסיתי לעצור טרמפ לכיוון תל אביב אך איש לא עצר, לאחר שעות ספורות החלטתי לעצור טרמפ לכיוון אילת מיד כשהרמתי את ידי עצרה לידי מכונית ונסעתי חזרה לאילת.
באילת ניסיתי שוב לעלות על אוטובוס, הנהג ביקש ממני כרטיס, הסברתי לו שאין לי כסף ואני לא מוכן לרדת מהאוטובוס, לאחר שאיים שיקרא למשטרה קמה אחת הנוסעות והתנדבה לשלם עבורי את הכרטיס. היא הייתה כבת 35, התיישבתי לידה ולבקשתה סיפרתי לה את סיפורי על הבריחה מהבית וכול הקורה איתי מאז, היא הציעה לי מקלט בביתה ואני קפצתי על המציאה וכשהגענו לתל אביב נסענו לביתה בשכונת התקווה.
היא הוציאה חשיש ובנג' ושאלה אותי אם אני מעשן, למרות שמעולם לפני כן לא ניסיתי סמים, אמרתי לה שאני מעשן. רציתי להיראות גזעי וגבר בעיניה, היום אני יודע שאם הייתי גבר אמיתי הייתי אומר לה לא והייתי מסרב לעשן, גבר בעיני הוא מי שלא נסחף אחרי אחרים, אך אני עישנתי ומאז היו הסמים מרכיב מרכזי בחיי.     
לתופעת הפסיכוזה במחלת הסכיזופרניה בה לקיתי ישנם סימפטומים דומים לסימפטומים המופיעים כאשר משתמשים בסמים. זכור לי שפעם בעת שנטלתי טריף ראיתי שדים, תופעת ההזיה דומה מאוד להזיות שהופיעו אצלי כשנכנסתי לפסיכוזה, גם הרגשת האהבה והרגשות מתעצמים בדומה ללקיחת אקסטזי, כמו כן תופעת חוסר האנרגיה, חוסר המוטיבציה וסימפטומים נוספים המופיעים בנטילת מריחואנה או חשיש דומים מאוד למצב הדיכאוני המופיע לאחר הירידה מהמצב הפסיכוטי, כולי תקווה שדברי אלה יפלו על אוזן קשבת וימנעו את השימוש בסמים.
לכולנו יש נקודה של- "אני אמלוך" , בה הבן אדם אינו מעוניין לשמוע בעצת הסובבים אותו אלא רוצה להתנסות בדבר בעצמו, למרות הסכנה שבדבר. נכון שיש בזה נקודת מבט של "לי זה לא יקרה", אך שורש הרע הוא בנקודת "האני אמלוך", אני אקבע בעצמי במה להתנסות ואחליט מה טוב לי ומה לא.
ואני אומר לכם, תכניסו לכם טוב טוב לראש, הקשר בין סמים ומצב פסיכוטי הינו הדוק ביותר ועדיף לוותר על המחשבה של "אני אמלוך" ולשמוע לבעל ניסיון. סמים ? לא בבית ספרנו !
*
התמונה מתוך:

 

drugs.jpg

drugs.jpg

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם